دوره های مکالمه

آموزش زبان انگلیسی از پایه برای بزرگسالان

آموزش زبان انگلیسی از پایه برای بزرگسالان اهمیت زیادی دارد.

آموزش زبان انگلیسی از پایه برای بزرگسالان، به دلیل گسترش ارتباطات در قرن ۲۱، اهمیت بسیاری دارد. برای پیشرفت در زندگی، همچنین پیدا کردن شغل بهتر و ارتقاء در شغل فعلی‌تان، نیاز به یادگیری زبان انگلیسی دارید. در این مقاله قصد داریم ۷ نکته کارآمد آموزش زبان انگلیسی، برای بزرگسالان را عنوان کنیم؛ همچنین مجموعه کتاب های cutting edge  و Q skills for succes  را برای یادگیری بزرگسالان معرفی کنیم و مزایای شرکت در دوره های بزرگسالان را برای شما برشمریم.

نیاز به یادگیری زبان انگلیسی در هر مرحله از زندگی، خود را نشان می دهد؛ برای مثال، برای خواندن مقالات معتبر در سطح جهانی مربوط به رشته کاری و تحصیلی، برای سفر به کشورهای خارجی و… با توجه به همه این موارد یادگیری زبان انگلیسی در هر سن و سال، امری ضروریست و برای شروع و یادگیری بهتر آن، هیچ گاه دیر نیست.

۷ نکته برای یادگیری بهتر زبان انگلیسی برای بزرگسالان

در آموزش زبان انگلیسی شما باید بر چهار مهارت Speaking ،listening ،writing و Reading، تسلط داشته باشید. برای شروع یادگیری، ابتدا باید هدف خود از یادگیری زبان را مشخص کنید؛ سپس بررسی کنید که در کدام یک از مهارت های چهار گانه زبان انگلیسی، بهتر عمل می‌کنید و از آن نقطه شروع کنید. برای یادگیری موثرتر، به چند نکته زیر توجه نمایید:

یک منبع آموزشی مناسب انتخاب کنید.

برای آموزش زبان انگلیسی از پایه برای بزرگسالان در اولین قدم، شما باید از یک منبع مناسب، استفاده نمایید. این منابع باید مفید و کارآمد عمل کنند تا به یادگیری سریع و بهتر شما کمک کنند؛ اگر شما یک منبع نامناسب را انتخاب کنید، باعث می‌شود تا روند یادگیری شما طولانی تر شود و همینطور سبب دلزدگی شما از زبان انگلیسی می شود.

در یادگیری عجله نکنید.

بزرگسالان به دلیل اینکه فکر می‌کنند زمان خود را برای یادگیری زبان از دست داده اند، برای فراگیری آن عجله می کنند. اما برای یادگیری موثرتر شما،به زمان کافی نیاز است؛ تا بتوانید آموزش های قبل را مرور و در ذهن خود ثبت کنید؛ سپس به مرحله بعدی آموزش ها وارد شوید. البته مدت زمان یادگیری زبان به فرآیند یادگیری شما بستگی دارد و در هر شخص، متفاوت است.

شرایط و موقعیت خود را برای یادگیری زبان در نظر بگیرید.

بزرگسالان در زندگی روزمره خود، مسئولیت هایی دارند که ممکن است سبب شود، نا خواسته یادگیری زبان را در اولویت خود قرار ندهند. ممکن است شما برای شروع و یادگیری زبان، اشتیاق فراوانی داشته باشید ولی پس از مدتی، دچار دلسردی شوید.

برای جلوگیری از دلسردی، شما باید موقعیت‌ها و جوانب زندگی تان را در نظر بگیرید و بر اساس آن‌ها، زمان خالی و مناسب برای یادگیری زبان انگلیسی را بیابید.

آموزش زبان انگلیسی از پایه برای بزرگسالان در آموزشگاه حریری امکان پذیر است.

در آموزش زبان انگلیسی شما باید بر چهار مهارت Speaking ،listening ،writing و Reading، تسلط داشته باشید

به جای تاکید بر گرامر از عبارات استفاده کنید.

برای یادگیری زبان در بزرگسالان، بهتر است به جای درگیر کردن خود با قواعد و گرامر و همچنین حفظ لغات بدون استفاده به یادگیری عبارات روزمره و ضروری بپردازید زیرا باید برای گرامر‌هایی که می‌خواهید از آن استفاده کنید، زمان خود را صرف کنید. لغات انگلیسی نیز، بسیار فرار می باشند و در صورت عدم استفاده از آن ها، به راحتی فراموش می‌شوند.

خود را در مواجهه با زبان انگلیسی قرار دهید.

باید بدانید که یادگیری زبان انگلیسی، بدون تمرین کافی نیست؛ در نتیجه باید از روش های مختلف، برای یادگیری این زبان استفاده نمایید؛ برای مثال، فیلم های زبان انگلیسی را با زیرنویس اصلی و فارسی، تماشا کنید.

در زمان های خالی خود، مانند اوقاتی که در مترو و اتوبوس می گذرانید از کتاب داستان‌های کوتاه انگلیسی استفاده کنید. شما می‌توانید برای تقویت حافظه بصری و شنیداری در زبان انگلیسی به موسیقی گوش دهید و همراه با آن، متن آهنگ را بخوانید.

شروع به صحبت کنید و خجالت نکشید!

از مشکلات آموزش زبان انگلیسی از پایه برای بزرگسالان، خجالت و استرس آن ها برای صحبت کردن می باشد. باید بدانید که برای یادگیری هرچه سریع تر، باید شروع به صحبت کنید و اگر در صحبت کردن، دچار مشکل شدید، هیچ اشکالی ندارد؛ زیرا با صحبت کردن به مرور، مهارت Speaking  شما تقویت می‌شود.

 تمرین و تکرار مهم ترین عامل موفقیت شما است.

با تمرین و تکرار می‌توانید ظرفیت مغز را افزایش دهید؛ تا به جای ترجمه کلمات در مغز، آن ها را در ذهن نهادینه کنید و به راحتی مانند زبان مادری، کلمات را تلفظ کنید و به صورت غیر ارادی در ذهن بیاورید و از آن‌ها استفاده نمایید.

مزایای شرکت در دوره های آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان

✔️مشاوره و تعیین سطح: زبان آموز قبل از انتخاب دوره آموزشی، مشاوره و سپس تعیین سطح می شود تا بر اساس درک صحیحی از سطح زبان، دوره آموزشی را شروع نماید.

 ✔️امکان شرکت در کلاس های آنلاین و حضوری: در آموزشگاه حریری دوره آموزشی زبان انگلیسی برای بزرگسالان به صورت حضوری و آنلاین، برگزار می شود. همه زبان آموزان می توانند یکی از این دو کلاس را انتخاب کرده و به فراگیری زبان بپردازند.

✔️ نظارت دقیق مدیریت آموزشگاه بر روند کلاس ها: مدیریت آموزشگاه به صورت مستمر به پیگیری و نظارت کلاس های آموزشی می پردازد و در صورت شرکت شما در دوره آنلاین، کادر مدیریت آموزشگاه، در گروه های تشکیل شده در فضای مجازی برای هر کلاس به عنوان ادمین حضور داشته و بر روند کلاس و نحوه آموزش اساتید، نظارت دارند.

✔️ به کارگیری اساتید مجرب: یادگیری زبان انگلیسی در آموزشگاه حریری صادقی توسط اساتید برتر زبان انگلیسی در کشور، انجام می شود؛ برای مثال، مدیریت آموزشگاه زبان حریری، استاد زبان تخصصی دانشگاه علوم پزشکی ایران هستند و دارای مدرک کارشناسی ارشد زبان انگلیسی و مدرک TESOL CANADA  می باشند.

✔️ تنوع کلاس های آموزشی: در آموزشگاه زبان صادقی حریری کلاس ها به صورت خصوصی، نیمه خصوصی و همچنین عمومی برگزار می شود.

مزایای شرکت در دوره های آنلاین آموزشگاه حریری

آموزشگاه زبان های خارجی حریری کلاس های آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان آنلاین را در پلتفرم BIG BLUE BUTTON  که یکی از بهترین محیط های مجازی برای برگزاری کلاس های آموزشی است برگزار می کند. مزایای شرکت در دوره های آنلاین ما به شرح زیر می باشد:

✔️ کلاس های آموزشی آنلاین کاملاً تعاملی بوده و زبان آموزان و مدرسان می ‌توانند به برقراری ارتباط چشمی با استفاده از وبکم بپردازند.

✔️ کلاس های آنلاین از لحاظ کیفیت، کاملاً مشابه کلاس های حضوری هستند و زبان‌آموزان ساکن شهرستان ها می ‌توانند از خدمات آموزشگاه صادقی حریری به صورت آنلاین استفاده کنند.

✔️جلسات آموزش آنلاین، ده دقیقه پس از به اتمام رسیدن، به صورت خودکار در پلتفرم آموزشی ذخیره می‌ شوند و تا دو هفته قابل دسترسی می باشند.

✔️ در صورت بروز هرگونه مشکل فنی در این کلاس ها پشتیبان فنی آموزشگاه، مشکلات احتمالی را برطرف خواهد کرد.

در پایان دوره آموزشی بزرگسالان شما قادر خواهید بود:

 • مکالمات انگلیسی با سطح پیچیدگی بالا را درک کنید.
 • خیلی روان و آسان به زبان انگلیسی صحبت کنید.
 • دایره لغات شما بسیار گسترده و حدود ۸ هزار کلمه خواهد شد.
 • معانی ضمنی برخی عبارات و اصطلاحات خاص در مکالمات را درک و تفسیر کنید.
 • درباره موضوعات مختلف بنویسید و درباره موضوعات ناآشنا تحقیق کنید و اطلاعات به دست آورید.

معرفی بهترین مجموعه کتاب های مناسب برای بزرگسالان

انتخاب کتاب برای آموزش زبان انگلیسی از پایه برای بزرگسالان به دلیل وجود منابع متعدد، دشوار می باشد؛ به همین سبب، دو مجموعه کتاب آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان را به شما معرفی می کنیم تا بتوانید راحت تر به سمت یادگیری زبان انگلیسی، گام بردارید.

اگر رده سنی بزرگسال را به دو دسته زیر ۲۰ سال و بالای ۲۰ سال تقسیم کنیم، مجموعه کتاب cutting edge   برای افراد زیر ۲۰ سال، یعنی نوجوانانی که درحال تحصیل هستند و مجموعه کتاب‌های Q skills for succes, listening and Speaking  برای افراد بالای ۲۰ سال، پیشنهاد می‌شود.

مجموعه کتاب های cutting edge

آموزش زبان انگلیسی از پایه برای بزرگسالان روش های زیادی دارد.

باید بدانید که یادگیری زبان انگلیسی، بدون تمرین کافی نیست.

این مجموعه کتاب آموزشی، در ۶ سطح از مقدماتی تا پیشرفته، توسط انتشارات پیرسون به چاپ رسیده است؛ و از انگلیسی بریتانیایی در مکالمات کتاب استفاده می‌شود و سعی در تقویت مهارت های چهارگانه Speaking ،listening ،Writing و Reading دارد؛ اما بیشتر تمرکز آن، بر روی گرامر و واژگان می‌باشد. این مجموعه کتاب در شش جلد زیر، ارائه شده اند:

  1. Cutting edge starter
  2. Cutting edge elementary
  3. Cutting edge pre-intermediate
  4. Cutting edge intermediate
  5. Cutting edge upper intermediate
  6. Cutting edge advanced

این سری کتاب در آموزشگاه زبان صادقی حریری در دوره های ترمیک، توسط مدرسین مجرب، تدریس می‌شود. برای اطلاعات بیشتر در مورد این کتاب به مقاله بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان مراجعه نمایید همچنین می توانید تمامی جلد های کتاب Cutting edge  را به صورت PDF  دانلود نمایید.

مجموعه کتابهای Q skills for success listening and speaking

این مجموعه کتاب در شش سطح در بخش مکالمه و شنیدار، با آموزش های طبقه بندی شده در نظر گرفته شده است. این کتاب‌ها، مهارت محور می‌باشند و زبان آموز را به سوی تفکر منتقدانه جهت می دهند که سبب پیشرفت مهارت های شناختی مانند ارزیابی، آنالیز و تلفیق می شوند. این سری کتاب، در شش جلد زیر ارائه شده است:

  1. Q skills for success listening and speaking intro
  2. Q skills for success listening and speaking 1
  3. Q skills for success listening and speaking 2
  4. Q skills for success listening and speaking 3
  5. Q skills for success listening and speaking 4
  6. Q skills for success listening and speaking 5

پس از پایان هر دو مجموعه کتاب سطح زبان آموز به Advanced یا C1 می رسد. این ۶ جلد در آموزشگاه زبان صادقی حریری در دوره مکالمه زبان انگلیسی، تدریس می‌گردد. برای اطلاعات بیشتر در مورد این کتاب نیز، می‌توانید به مقاله بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان مراجعه نمایید، همچنین می‌توانید این مجموعه کتاب را در سایت این آموزشگاه به صورت رایگان، دانلود نمایید.

علاوه بر تدریس دو سری کتاب معرفی شده در آموزشگاه صادقی حریری، برای افراد میانسال نیز، دوره های آموزشی situational dialogue استفاده می‌شود. در این جلسات از دیالوگ های روزمره و ضروری انگلیسی که در شرایط مختلف زندگی کاربرد دارند، تدریس می‌شود.

نحوه برگزاری کلاس های آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان:

در آموزشگاه صادقی حریری این کتاب ها  در دو جلسه ۹۰ دقیقه ای، در کلاس های حضوری و آنلاین آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان آموزش داده می شود. پس از پایان هر ترم با انجام پرسش های کلاسی و آزمون های کتبی، کارنامه ترم گذرانده شده به زبان آموز تحویل داده می شود.

آموزش زبان انگلیسی از پایه برای بزرگسالان روش های زیادی دارد.

برنامه کلاسی دوره های یکشنبه-سه شنبه

آموزش زبان انگلیسی از پایه برای بزرگسالان روش های زیادی دارد.

برنامه کلاسی دوره های یک روز در هفته

آموزش زبان انگلیسی از پایه برای بزرگسالان روش های زیادی دارد.

برنامه کلاسی دوره های شنبه-دوشنبه

آموزش زبان انگلیسی از پایه برای بزرگسالان روش های زیادی دارد.

برنامه کلاسی دوره های شنبه-چهارشنبه، دوشنبه-چهارشنبه و یکشنبه-چهارشنبه

کلام آخر

در این مقاله، نکاتی در مورد آموزش زبان انگلیسی از پایه برای بزرگسالان، ذکر کردیم و دو سری کتاب در دوره های مختلف آموزشی به شما معرفی کردیم، تا با استفاده از آن ها در یادگیری زبان انگلیسی، عملکرد بهتری داشته باشید. آموزشگاه زبان صادقی حریری از سال ۹۵ تاکنون، برگزار کننده دوره های آموزشی مختلف زبان انگلیسی، فرانسه و آلمانی می‌باشد. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره و آزمون تعیین سطح آنلاین به سایت این آموزشگاه، مراجعه نمایید. این آموزشگاه زبان در کرج برگزار کننده دوره های مخصوص کودکان نیز، می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.