دسته‌بندی نشده

10 راه تقویت زبان انگلیسی

راه های تقویت زبان انگلیسی چه چیزهایی می تواند باشد؟ در زندگی مدرن امروزه، یادگیری زبان انگلیسی امری ضروریست. روش های مختلفی برای تقویت این زبان وجود دارد و به این معنی نیست که لزوما باید در کلاس های آموزشی شرکت کرد؛ زیرا یادگیری زبان انگلیسی برای هر فرد متفاوت است.  در این مقاله به بررسی راه های تقویت زبان انگلیسی در خانه می پردازیم و درباره روش های مختلف و حتی سرگرم کننده مثل انیمیشن، کتاب صوتی، فیلم و… برای بهبود این زبان صحبت خواهیم کرد.

راه های تقویت زبان انگلیسی

در تقویت زبان انگلیسی عوامل مختلفی موثر است:

  1. ایجاد انگیزه و داشتن اراده برای یادگیری زبان انگلیسی
  2. به کارگیری متد آموزشی به روز
  3. استفاده از منابع آموزشی معتبر
  4. برخورداری از مدرسین مجرب و متخصص و Native
  5. شرکت در دوره های آموزشی مختلف زبان انگلیسی
  6. قرار گرفتن در معرض زبان انگلیسی به طور مداوم

راه های تقویت رایتینگ زبان انگلیسی

مهارت نوشتاری یا Writing به معنی نوشتن ذهنیات در قالب یک متن با استفاده از علائم نگارشی، ساختار مناسب جملات و گرامر صحیح می باشد. تعدادی از راه های تقویت زبان انگلیسی در مهارت رایتینگ به صورت زیر می باشد:

 

1. گرامر و دایره واژگان خود را تقویت کنید

یکی از راه های تقویت زبان انگلیسی بدون کلاس، داشتن دایره لغات وسیع است که به شما در تولید محتوای بهتر، کمک می کند؛ تا به راحتی بتوانید ایده های ذهنی خود را به کاغذ انتقال دهید. با تسلط به قواعد و گرامر زبان انگلیسی، اشتباهات دستوری در متن نوشته شده، کمتر خواهد بود. برای اطمینان بیشتر از دستور زبان صحیح متن خود، می توانید از نرم افزارهای مختلف استفاده کنید تا گرامر و املای کلمات را بررسی کند.

 

2. برای تقویت رایتینگ زیاد مطالعه کنید

یکی از راه های تقویت املا زبان انگلیسی و مهارت Writing، مطالعه متون مختلف است که استمرار در آن سبب می شود تا با جمله بندی، ساختار جملات و واژه های مختلف آشنا شوید. یکی از راه های تقویت زبان انگلیسی این است که پس از مطالعه یک متن، آن را به صورت خلاصه نویسی و جمع بندی بنویسید.

 

3. با نرم افزارهای پازل کلمات استفاده کنید

یکی از بهترین راه های تقویت رایتینگ زبان انگلیسی، نصب بازی های پازل کلمات است که با حدس واژگان مختلف، دایره لغات شما وسیع تر خواهد شد و علاوه بر سرگرمی، موجب افزایش سرعت یادگیری این مهارت می شود.

 

4. به زبان انگلیسی با دیگران چت کنید

با چت کردن به زبان انگلیسی به راحتی می توانید با افراد مختلف انگلیسی زبان به مکالمه بپردازید. این کار علاوه بر تقویت مهارت رایتینگ، شما را با فرهنگ های مختلف آشنا می کند؛ علاوه بر این فرد مقابل اشتباهات و املای نادرست کلمات به کار برده شده را به شما گوشزد می کند.

 

راه های تقویت زبان انگلیسی بسیار زیاد هستند.

یکی از راه های تقویت زبان انگلیسی این است که پس از مطالعه یک متن، آن را به صورت خلاصه نویسی و جمع بندی بنویسید.

راه های تقویت اسپیکینگ زبان انگلیسی

یکی از مهم ترین مهارت های زبان انگلیسی مهارت Speaking می باشد و در برقراری ارتباط در موقعیت های مختلف مثل زندگی روزمره، یافتن شغل، سفر، تحصیلات و… ضروری است. راه های تقویت اسپیکینگ زبان انگلیسی به صورت زیر است:

 

1. صحبت کنید، آن را ضبط کنید و سپس گوش دهید

شما می‌توانید در طی روز به تمرین مکالمه بپردازید. صدای خود را ضبط کنید و سپس با گوش دادن به آن، اشتباهات خود را متوجه شوید و آن ها را اصلاح نمایید. این روش یکی از بهترین راه های تقویت مکالمه زبان انگلیسی می باشد و به شما کمک می کند تا کلمات را بهتر و درست تر تلفظ کنید.

 

2. هر روز لغات جدید یاد بگیرید

داشتن دایره واژگان گسترده به شما در تقویت مهارت Speaking بسیار موثر است. با استفاده از لغات مختلف می توانید مکالمه خود را بدون مکث و فکر کرد ادامه دهید؛ که منجر به افزایش اعتماد به نفس شما نیز خواهد شد. یکی از راه های تقویت زبان انگلیسی و حفظ کردن لغات این است که از یک دفترچه یادداشت استفاده کنید و لغت ناآشنایی که با آن مواجه می شوید را در آن بنویسید و یک دیکشنری مخصوص برای خود بسازید و آن را مطالعه نمایید.

 

3. به زبان انگلیسی فکر کنید و مقابل آینه با خود صحبت کنید

یکی از بهترین راه های تقویت اسپیکینگ زبان انگلیسی، مکالمه با صدای بلند در مقابل آینه می باشد. این روش موجب آگاه شدن از ضعف ها و اشتباهاتتان خواهد شد و اعتماد به نفس شما را برای صحبت کردن به زبان انگلیسی افزایش خواهد داد. با فکر کردن به اتفاقات روزمره و مرور برنامه های فردای خود به انگلیسی، به راحتی این مهارت را در خود رشد خواهید داد.

 

4. با موسیقی های زبان انگلیسی هم خوانی کنید

یکی از راه های تقویت زبان انگلیسی در خانه، هم خوانی با آهنگ های مختلف است که علاوه بر ایجاد سرگرمی و لذت برای شما، به تقویت مهارت گفتاری نیزکمک خواهد کرد. برای یادگیری بهتر، در ابتدا متن آهنگ را به همراه گوش دادن به آن بخوانید تا تلفظ کلمات و ریتم جملات را متوجه شوید و پس از تسلط به آن ها به هم خوانی با موسیقی بپردازید.

 

راه های تقویت لیسنینگ زبان انگلیسی

یکی از سخت ترین مهارت های زبان، مهارت شنیداری یا Listening می باشد.

اکثر زبان آموزان ممکن است در این مهارت دچار مشکل شوند و با توجه به لهجه و سرعت شخص مقابل متوجه منظور آن نشوند. تعدادی از بهترین راه های تقویت لیسنینگ زبان انگلیسی به صورت زیر می باشد:

 

1. هم زمان با مطالعه متن، فایل صوتی آن را پخش کنید

ابتدا یک بار متن یک مقاله یا کتاب را مطالعه کنید و آن را درک کنید؛ سپس برای بار دوم فایل صوتی آن را نیز گوش دهید. شما می توانید متن کتاب را هم زمان با فایل صوتی تکرار کنید تا به تلفظ کلمات تسلط پیدا کنید. توجه کنید که اگر متن طولانی بود، می توانید آن را به بخش های کوتاه تبدیل کنید و در زمان مناسب به مطالعه آن ها به صورت جداگانه بپردازید. این روش یکی از بهترین راه های تقویت زبان انگلیسی در مهارت شنیداری می باشد.

 

2. فیلم و سریال انگلیسی تماشا کنید

یکی از رایج ترین و بهترین راه های تقویت زبان انگلیسی بدون کلاس، تماشای فیلم و سریال است. با استفاده از فیلم و سریال، درک مطلب شما افزایش می یابد و تسلط بیشتری به این زبان پیدا می کنید. در واقع تماشای آن ها به شما در یادگیری زبان انگلیسی به صورت کاربردی کمک می کند و با توجه به مکالمات شخصیت های مختلف، مهارت شنیداری شما تقویت می شود.

 

3. به موزیک و کتاب های صوتی گوش دهید

بسیاری از ما حین انجام فعالیت های روزمره، به موسیقی و یا کتاب های صوتی گوش می دهیم. گوش دادن کتاب و آهنگ به زبان انگلیسی، توانایی درک مطلب را در شما افزایش خواهد داد. در واقع با شنیدن به آن ها خودتان را در مواجهه هر چه بیشتر، با زبان انگلیسی قرار می دهید و همین سبب تقویت زبان شما خواهد شد.

 

4. یک پارتنر برای تمرین خود پیدا کنید

صحبت با بومی زبانان یا زبان آموزان انگلیسی، یکی از بهترین راه های تقویت زبان انگلیسی در بخش مهارت شنیداری می باشد. در گفتگو به زبان انگلیسی، برای ادامه مکالمه نیاز به شنیدن و دقت به صحبت های طرف مقابل خواهید داشت و همین امر موجب افزایش مهارت شنیداری شما خواهد شد.

راه های تقویت زبان انگلیسی بسیار زیاد هستند.

یکی از سخت ترین مهارت های زبان، مهارت شنیداری یا Listening می باشد.

راه های تقویت گرامر زبان انگلیسی

دستور زبان یکی از مهم ترین ارکان زبان انگلیسی است که در واقع به معنی نحوه استفاده کلمات در ساختار جمله می باشد. راه های تقویت گرامر زبان انگلیسی، بسیار زیاد است که به بررسی تعدادی از آن ها می پردازیم:

 

1. نکات اولیه گرامر را یاد بگیرید

گرامر زبان انگلیسی از قسمت های مختلفی مثل اسامی، افعال، قیدها، ضمایر، صفت، حرف تعریف و… می باشد. همه این اقسام الگوی خاصی در جمله دارند که با به کارگیری صحیح آن ها، جمله ساختار درستی خواهد داشت. در زبان انگلیسی نظم کلمات به صورت فاعل، فعل و مفعول می باشد و با قرار دادن قید و ضمایر بین آن ها، جمله شکل می گیرد.

 

2. کتاب های انگلیسی مخصوص کودکان را مطالعه کنید

این کتاب ها برای یادگیری ساختار زبان و گرامر برای کودکان تألیف شده اند که به صورت ساده و روان به آموزش انواع کلمات، افعال، صرف فعل، زمان و… می پردازد. این روش یکی از ساده ترین و بهترین راه های تقویت زبان انگلیسی در قسمت گرامر می باشد.

 

3. از منابع معتبر مثل یوتیوب استفاده کنید

این برنامه، آموزش های مختلفی در زمینه آموزش زبان انگلیسی دارد که یکی از راه های تقویت زبان انگلیسی بدون کلاس می باشد. با مشاهده فیلم های آموزشی مختلف درباره گرامر به راحتی می توانید نکات و تکنیک های مختلف قواعد و ساختار جملات را آموزش ببینید.

 

4. یک دفترچه خاطرات به زبان انگلیسی داشته باشید

نوشتن جملات مختلف به جا افتادن گرامر زبان انگلیسی بسیار کمک کننده است. برای تقویت گرامر می توانید یک دفترچه خاطرات داشته باشید و اتفاقات روزمره خود را در آن بنویسید. به دلیل مستمر بودن این فعالیت به نکات گرامری عادت می کنید و روز به روز پیشرفت خواهید کرد‌.

 

جمع بندی

در این مقاله به راه های تقویت زبان انگلیسی در مهارت های شنیداری، نوشتاری، شنیداری و گرامر پرداختیم. باید بدانید که یادگیری این زبان نیازمند تمرین و ممارست فراوان است تا بتوانید به راحتی و بدون مکث انگلیسی صحبت کنید، خوب بشنوید و به مکالمه خود را ادامه دهید. با یادگیری زبان انگلیسی به عنوان یک زبان بین المللی فرصت های شغلی مختلفی برای شما ایجاد خواهد شد و در ساده ترین حالت ممکن، به راحتی و بدون زیرنویس می توانید به تماشای فیلم های مورد علاقه تان بپردازید.

شما می توانید برای شرکت در دوره مکالمه زبان انگلیسی به آموزشگاه زبان صادقی حریری مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *