آموزش زبان انگلیسی کودکان

بهترین فیلم‌های آموزشی زبان انگلیسی برای کودکان زیر 10 سال (یادگیری و تقویت مکالمه)

انیمیشن برتر یادگیری زبان انگلیسی

علاقه کودکان به یادگیری زبان انگلیسی منجر به تمایل والدین به استفاده از روش‌های نوین و منابع معتبر آموزشی شده است. یکی از بهترین روش های یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان، دیدن انیمیشن های جذاب است. معرفی انیمیشن برتر یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان و آموزشی ما در این پست می‌توانند کودکان شما را به زبان انگلیسی جذب کنند. آموزش به کودکان در ابتدای مراحل یادگیری باید کاملاً اصولی باشد؛ در غیر اینصورت، فرایند یادگیری آنها اشتباه و زمان‌بر خواهد بود و آنها ممکن است از یادگیری ناامید شوند .در ادامه مقاله، بهترین فیلم های آموزشی زبان انگلیسی برای کودکان زیر 10 سال را شرح می‌دهیم.

چگونه با دیدن فیلم مهارت زبان انگلیسی کودکان را تقویت کنیم؟

از فواید آموزش زبان انگلیسی با آهنگ و فیلم برای کودکان تسریع در یادگیری و ماندگاری بسیار بالاتر است.آموزش زبان انگلیسی با استفاده از فیلم و انیمیشن یک روش مؤثر و جذاب برای یادگیری زبان است. ابتدا انیمیشنی مناسب برای یادگیری زبان انگلیسی انتخاب کنید. بهتر است انیمیشن‌هایی را انتخاب کنید که برای سن کودک شما مناسب باشند، زیرا حاوی کلمات و عبارات ساده‌تری هستند. پس از تماشای انیمیشن با زیرنویس، از کودک بخواهید بخش‌هایی از دیالوگ‌ها را تکرار کند. تمرین تکراری از جملات و عبارات انیمیشن به کودک کمک می‌کند تا با لغات و ساختارهای جدید آشنا شود و تلفظ اش تقویت شود. برای بهبود مهارت مکالمه، می‌توانید بخش‌هایی از دیالوگ‌ها را بازی کنید. این کار به کودک کمک می‌کند تا با ساختارهای جدید زبان آشنا شود. علاوه بر انیمیشن، می‌توانید از منابع فرعی مانند کتاب‌ها، فایل‌های صوتی و فلش کارت استفاده کنید.

نکات مهم در زمان آموزش کودکان با انیمیشن:

توجه به محتوای انیمیشن و محدودیت زمانی در تماشای انیمیشن آموزش کودکان بسیار مهم است. زیرا کودکان در دوران رشد قرار دارند و نیاز به ارتباط مستقیم با محیط و فعالیت‌های فیزیکی پویا دارند. توصیه می‌شود که کودکان بیش از یک ساعت در روز برای تماشای انیمیشن صرف نکنند. مدت زمان بیشتر ممکن است باعث کاهش فعالیت‌های فیزیکی، تمرکز و تعامل اجتماعی شود. به جای آن، می‌توانید فعالیت‌های دیگری مانند بازی، مطالعه و تمرینات خلاقانه را برای کودکان در نظر بگیرید.

در ضمن انتخاب انیمیشن‌های مناسب و با محتوای ارزنده و خانوادگی بسیار مهم است. قبل از تماشای هر انیمیشن، به محتوای آن دقت کنید و مطمئن شوید که مطابق با سن و مرحله رشد کودک شما است. انتخاب انیمیشن‌های آموزشی و معنوی که ارزش‌های مثبت را انتقال می‌دهند، توصیه می‌شود. بعد از تماشای انیمیشن، درباره داستان، شخصیت‌ها و موضوعات آن گفتگو کنید. سوالاتی مانند “چه اتفاقی در این صحنه افتاد؟”، “کدام شخصیت را بیشتر دوست داشتی؟” و “چه درسی از این انیمیشن گرفتی؟” می‌تواند به کودک کمک کند تا تفکر و تخیل خود را تقویت کند.

معرفی 10 انیمیشن برتر یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان

در ادامه به معرفی و شرح تعدادی از انیمیشن و فیلم‌های آموزشی کودکان خواهیم پرداخت.

1.کارتون آرتور:

انیمیشن آموزشی “آرتور” یک انتخاب عالی برای کودکان سنین چهار تا هشت سال می‌باشد. داستان این کارتون در شهری خیالی به نام الوود سیتی در آمریکا رخ می‌دهد و درباره زندگی پسر بچه‌ای به نام آرتور، دوستانش و خانواده‌اش می‌باشد.

این انیمیشن دارای طنز و شوخ‌طبعی زیادی است و سطح زبان انگلیسی آن در سطح ابتدایی قرار دارد. همچنین موسیقی‌های جذاب نیز دارد که قطعاً فرآیند یادگیری را تسریع خواهند کرد.

در این عکس شخصیت های اصلی کارتون آرتور خرگوش های کوچولو دیده می شود.

2.کارتون دورا و دوستان در شهر!

دورا شخصیت اصلی این داستان، دختری است که همراه با دوستانش در شهر ماجراجویی‌های مختلفی را تجربه می‌کند. این انیمیشن با لغات و عبارات جدید، به کودکان زبانانگلیسی را یاد می‌دهد. همچنین، این انیمیشن امکان تعامل با شخصیت‌های داستانی را فراهم می‌کند و بچه‌ها می‌توانند با آنها صحبت کنند.

شما دوستان عزیزم می توانید از طریق این لینک اقدام به دانلود کنید.

این تصویر شخصیت های اصلی انیمیشن دورا را به تصویر می کشد.

3.کارتون مایا و میگوئل:

کارتون “مایا و میگویل” یکی از کارتون‌های بسیار جذاب و دوست‌داشتنی برای کودکان است. در این کارتون، مایا و میگویل دو شخصیت اصلی هستند که با ماجراهای مختلفی رو به رو می‌شوند. این ماجراها و موقعیت‌ها به کودکان کمک می‌کند تا با واقعیت‌های روزمره زندگی آشنا شوند. همچنین، این کارتون کودک را تشویق می‌کند تا رفتار خوب و روش برخورد شخصیت‌های کارتونی را به خوبی تقلید کنند. این امر می‌تواند به تقویت مهارت‌های اجتماعی و تقلید صحیح از الگوها کمک کند.

شما دوستان عزیزم می توانید از طریق این لینک اقدام به دانلود کنید.

در این تصویر دو شخصیت اصلی انیمیشن مایا و میگوئل به تصویر کشیده می شود.

4.کارتون فینیس و فرب:

این کارتون بسیار شناخته شده و معروف است و در دسته ‌کارتون‌های آموزشی به شمار می‌رود. این کارتون با دیالوگ‌های طنزگونه، جذاب و زیرکانه، توانسته است طرفداران بسیاری را به خود جلب کند. یکی از دلایل محبوبیت این کارتون، سرعت و روانی داستان‌های آن است که به طور مستقیم با تمرکز بر زبان انگلیسی، به یادگیری زبان در کودکان کمک می‌کند. برنامه “مایا و میگویل” مناسب برای کودکان در همه سنین است.

شما دوستان عزیزم می توانید از طریق این لینک اقدام به دانلود کنید.

در این تصویر جشن کریسمس در انیمیشن فینیس و فرب به تصویر کشیده می شود.

4.کارتون ورد گرل

این برنامه به منظور آموزش زبان انگلیسی ساخته و تولید شده است، اما نگران نباشید، زیرا کودک شما متوجه این موضوع نمی‌شود و قطعاً از تماشای آن لذت خواهد برد. این کارتون همچنین دارای جنبه‌های سرگرم‌کننده و آموزشی است. شخصیت اصلی داستان در موقعیت‌های جذاب و هیجان‌انگیز قرار می‌گیرد. بدون شک، کودکان عاشق این برنامه می‌شوند. این برنامه قابلیت‌های بسیار بالایی برای تقویت زبان انگلیسی در کودکان دارد.

شما دوستان عزیزم می توانید از طریق این لینک اقدام به دانلود کنید.

در این تصویر شخصیت های اصلی النیمیشن ورد گرل به تصویر کشیده شده است.

5.کارتون مارتا صحبت می کند:

این کارتون در مورد یک سگ به نام “مایا” است که پس از خوردن سوپ الفبا توانایی صحبت کردن را به دست می‌آورد. در هر قسمت از برنامه، لغات جدیدی به کودکان آموزش داده می‌شود و با تکرار و تمرین مداوم، کودکان می‌توانند این لغات را به خاطر بسپارند. این روش باعث می‌شود که یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان راحت‌تر و جذاب‌تر شود و آن‌ها با تماشای این برنامه، به طور طبیعی و بدون زحمت، با لغات جدید آشنا می‌شوند.

شما دوستان عزیزم می توانید از طریق این لینک اقدام به دانلود کنید.

در این تصویر شخصیت های اصلی انیمشن مارتا صحبت می کند به تصویر کشیده می شود

6.کارتون آزمایشگاه دگستر:

در این کارتون، دگستر یک فرد نابغه است و یک آزمایشگاه مخفی دارد. او آزمایشات مختلفی انجام می‌دهد و اختراعات جدیدی را ایجاد می‌کند، اما خواهرش، دی دی، همیشه تلاش می‌کند این اختراعات را خراب کند. این کارتون بیشتر برای بچه‌هایی مناسب است که به طور مرتبطی زبان انگلیسی را می‌دانند و علاقه‌مندند لغات پیچیده‌تر و دشوارتری را یاد بگیرند. با تماشای این کارتون، کودکان می‌توانند با لغات جدید و ساختارهای گرامری پیچیده‌تر آشنا شوند و مهارت زبانی خود را بهبود ببخشند.

شما دوستان عزیزم می توانید از طریق این لینک اقدام به دانلود کنید.

7.کارتون جورج کنجکاو:

“جورج کنجکاو” نام یک میمون آفریقایی است که همواره با مشکلات مختلف روبرو می‌شود. این مشکلات باعث می‌شود ماجراجویی‌های جالبی برای جورج اتفاق بیافتد. جورج یک دوست به نام “مرد کلاه زرد” دارد که همیشه در زمان مشکلات، به جورج کمک می‌کند. این دوست وفادار جورج است و همراه او را در ماجراها و مشکلاتش همراهی می‌کند.

شما دوستان عزیزم می توانید از طریق این لینک اقدام به دانلود کنید.

این تصویر جورج با بک گراند زرد می باشد. جورج شخصیت اصلی کارتون جورج کنجکاو است.

8.کارتون قطار دایناسور:

این کارتون برای بچه‌های پیش‌دبستانی بسیار مناسب و جذاب است. در این کارتون، بچه‌ها با علوم و دایناسورها آشنا می‌شوند و اطلاعات مفیدی را درباره آن‌ها به دست می‌آورند. روند داستان‌های این کارتون درون یک قطار رخ می‌دهد. بادی و خانواده‌اش که شخصیت‌های اصلی داستان هستند، قصد دارند با این قطار به دنیای دایناسورها سفر کنند و آن را کشف کنند. در طول سفر، بچه‌ها با دایناسورهای مختلف آشنا می‌شوند و درباره زندگی آن‌ها و علم دایناسورها اطلاعات جالبی به دست می‌آورند. این کارتون به صورت آموزشی و سرگرم‌کننده، مفاهیم علمی را به کودکان منتقل می‌کند.

شما دوستان عزیزم می توانید از طریق این لینک اقدام به دانلود کنید.

9.کارتون فیوچراما:

“فیوچراما” کارتونی علمی تخیلی است که در آمریکا ساخته شده است. در این کارتون، با داستان زندگی فیلیپ آشنا می‌شویم. فیلیپ پیک موتوری و مالک یک پیتزا فروشی در نیویورک است. این کارتون تصویرگر داستان‌های زندگی در قرن سی و یکم است و در کل هفت مجموعه از این کارتون تولید شده است.

شما دوستان عزیزم می توانید از طریق این لینک اقدام به دانلود کنید.

10. کارتون دنیای استیون:

این کارتون با نام “جواهرات کریستالی” داستان زندگی گروهی از موجودات جادویی به نام گروه جواهرات کریستالی را روایت می‌کند. این گروه به زمین آمده‌اند تا از آن محافظت کنند. استیون، قهرمان این گروه است و تلاش می‌کند تا دنیا را حفظ کند. در این انیمیشن، شاهد اتفاقات بسیار مهیجی خواهید بود. علاوه بر آن کودک با لغات و اصطلاحات کاربردی آشنا می‌شود.

شما دوستان عزیزم می توانید از طریق این لینک اقدام به دانلود کنید.

در این تصویر استیون و دوستانش از انیمیشن دنیای استیون به تصویر کشیده شده اند.

سخن پایانی:

کودکان می‌توانند از طریق فیلم‌ها و انیمیشن‌ها زبان انگلیسی را یاد بگیرند. انتخاب منابع مناسب و تماشای انیمیشن‌های ساده و جذاب میتواند بسیار مفید باشد. تمرین و تکرار جملات و عبارات فیلم ه‌های آموزش زبان به کودکان در یادگیری لغات و تقویت تلفظ کمک می‌کند. در کنار فیلم، می‌توانید از کتاب‌ها و منابع فرعی مانند فایل‌های صوتی و فلش کارت استفاده کنید. توجه به محتوای انیمیشن و محدودیت زمان تماشا برای کودکان بسیار مهم است. زمان بیشتر از یک ساعت در روز برای تماشای انیمیشن توصیه نمی‌شود، زیرا ممکن است باعث کاهش فعالیت‌های فیزیکی و تمرکز کودکان شود. به جای آن، فعالیت‌های دیگری مانند بازی، مطالعه و تمرینات خلاقانه را در نظر بگیرید. همچنین، انتخاب انیمیشن‌های با محتوای مناسب برای سن و مرحله رشد کودکان و انتقال ارزش‌های مثبت بسیار مهم است. پس از تماشای انیمیشن، می‌توانید با کودکان درباره داستان و شخصیت‌ها گفتگو کرده و تفکر و تخیل آن‌ها را تقویت کنید. یکی از چالش های والدین عزیز برای قسمت نوشتاری زبان انگلیسی، آموزش الفبای زبان انگلیسی به کودکان است که پس از این مرحله با کمک وبسایت صادقی حریری به راحتی از پس این موضوع هم بر می آیید.

یک فکر در مورد “بهترین فیلم‌های آموزشی زبان انگلیسی برای کودکان زیر 10 سال (یادگیری و تقویت مکالمه)

 1. زهرا قانع گفت:

  بسیار مقاله مفیدی بود، سپاس از تیم صادقی حریری

 2. مینا گفت:

  بسیار عالی و جذاب توضیح داده شده بود، ممنون از مقاله خوب شما

 3. سهیلا گفت:

  اگر میشه برای بچه ها از این مطالب بیشتر قرار بدید
  سایت خوب شما را همیشه دنبال می کنیم

 4. اعظم وحیدی نیا گفت:

  اطلاعات خوبی بود مانا باشید

 5. رویا گفت:

  سایتتون مطالب بسیار جالبی داره ممنون ادامه بدین

 6. Monich گفت:

  عالیییییی بوددددد

 7. تینا گفت:

  ممنون میشم فیلم های بیشتری رو معرفی کنید برای سنین ٣-۵ساله ها

 8. Ramila گفت:

  شعر هم میشه معرفی کنید بسیار خوب بود

 9. زهرا گفت:

  کلی یاد گرفتم مرسیییی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *