دسته‌بندی نشده

معرفی 30 کارتون انگلیسی برای تقویت لیسنینگ

کارتون انگلیسی برای تقویت لیسنینگ تنوع بالایی دارد.

کارتون انگلیسی برای تقویت لیسنینگ یکی از بهترین منابع کمکی برای افزایش مهارت های کودکان و حتی بزرگسالان می باشد. بدون شک این روزها نمی توان از محبوبیت انیمیشن و کارتون های مختلف بین افراد با رده های سنی مختلف چشم پوشی کرد.

تماشای کارتون انگلیسی برای تقویت لیسنینگ یکی از بهترین و سرگرم کننده ترین راه هایی است که یادگیری زبان را برای شما دلنشین کرده و به شما کمک میکند با لهجه اصیل انگلیسی و همچنین آواهای مختلف آشنا شوید.

قطعا تماشای فیلم انگلیسی برای تقویت زبان نوجوانان و بزرگسالان بسیار مفید است. اما اگر در ابتدای راه یادگیری زبان قرار دارید، تماشای کارتون انگلیسی برای تقویت لیسنینگ شما مفیدتر است. چراکه سرعت مکالمه در انیمیشن ها و کارتون ها به نسبت فیلم ها پایین تر است.

نکات طلایی تماشای کارتون انگلیسی برای تقویت لیسنینگ

 • انیمیشن ها و کارتون هایی را انتخاب کنید که جذاب و ساده باشند. برخی انیمیشن های جدید تعداد زیادی عبارات غیر مرسوم و غیر کاربردی دارند که فقط باعث سردرگمی شما می شود. پس در قدم اول کارتون مناسبی را انتخاب کنید.
 • هر کارتون و انیمیشن را حداقل دو بار یا بیشتر تماشا کنید.
 • کارتون را برای بار اول با زیرنویس انگلیسی ببینید و بار دوم به بعد بدون زیرنویس.
 • اگر سطح مبتدی هستید بهتر است بار اول با زیرنویس فارسی، بار دوم با زیرنویس انگلیسی و دفعات بعد بدون زیرنویس تماشا کنید.
 • در حین تماشای کارتون یک دفترچه همراهتان داشته باشید و کلمات و عباراتی که معنی آنها را نمی دانید و برای شما جدید هستند را یادداشت کنید. با دیدن هر انیمیشن حداقل باید 10 الی 15 لغت جدید یاد بگیرید.
 • تکرار جملات کوتاه در حین تماشای کارتون انگلیسی برای تقویت لیسنینگ بسیار مفید است. کارتون را متوقف کنید و چندبار با صدای بلند جملات را تکرار کنید.
 • به کمک یک دیکشنری معنی کلماتی که نمیدانید را جستجو کنید.
 • سعی کنید در پایان تماشای کارتون یا انیمیشن یک خلاصه گویی کوتاه از داستان به صورت انگلیسی داشته باشید.

معرفی 6 کارتون انگلیسی برای تقویت لیسنینگ برای سطح مبتدی

تماشای کارتون انگلیسی برای تقویت لیسنینگ بهترین راه ممکن برای کودکان است.

اگر قصد دارید از تماشای کارتون انگلیسی برای تقویت لیسنینگ کودکان استفاده کنید، در ابتدا لازم است که از کارتون های ساده و سطح مبتدی شروع کنید. این گونه کارتون ها که با هدف آموزش کودکان ساخته شده اند داراس جملات ساده و کاربردی می باشند.

سرعت صحبت کرده در این کارتون ها پایین است به همین دلیل کودک شما به خوبی می تواند تلفظ کلمات را شنیده و آنها را درک کند. از جمله بهترین انواع کارتون انگلیسی برای تقویت لیسنینگ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. Word Party ، بهترین کارتون انگلیسی برای تقویت لیسنینگ

یکی از بهترین کارتون هایی که برای شروع آموزش زبان انگلیسی به کودکان مناسب است، Word Party می باشد. این مجموعه کارتون در 5 فصل و به طور کلی در 60 قسمت ساخته شده است و مدت زمان هر قسمت آن نیز 13 دقیقه می باشد.

هدف از ساخت این مجموعه کارتون آشنایی کودکان با لغات مختلف انگلیسی در طول اتفاقاتی است که برای شخصیت های داستانی در طول وقایع روزمره و رو به رویی آنها با وسایل مختلف رخ میدهد.

2. Peppa Pig ، کارتون انگلیسی برای تقویت لیسنینگ با لهجه بریتیش

یکی از محبوب ترین کارتون های بریتانیایی که به یادگیری زبان کودکان کمک بسیار بزرگی میکند، Peppa Pig است. در این کارتون ماجراهایی که برای یک خوک بازیگوش به نام Peppa به همراه خانواده و دوستان او اتفاق می افتد روایت می شود.

از آنجایی که تلفظ کلمات در این کارتون بسیار واضح و روان است و اکثر دیالوگ های آن به مرور تکرار می شوند، علاوه بر سرگرم کننده بودن برای کودک شما به تقویت لیسنینگ او نیز کمک خواهد کرد.

 

3.  Dora, the Explorer ، لهجه آمریکن کارتون انگلیسی برای تقویت لیسنینگ

8 فصل مجموعه کارتون Dora, the Explorer با 172 قسمت 22 دقیقه از سال 2000 تا 2019 برای سرگرمی و تقویت لیسنینگ کودکان ساخته شده است.

در این مجموعه کارتون اتفاقاتی که برای دورا که یک دختر جهانگرد است و به همراه میمون خود و کوله پشتی سخنگویش سفر میکند، روایت می شود. سرعت مکالمه و مکث هایی که در این کارتون اتفاق می افتد کاملاً برای درک افراد سطح مبتدی مناسب است.

4. Doki Adventures ، کارتون انگلیسی برای تقویت لیسنینگ با لهجه کانادایی

Doki Adventures روایت کننده ماجراهایی است که برای یک سگ باهوش 6 ساله که به همراه دوستانش سفر میکند، اتفاق می افتد. این مجموعه کارتون 76 قسمت دارد که در 3 فصل ساخته شده است.

ماجراهایی که در طی سفر دوکی به همراه دوستانش برای آنها رخ میدهد کودکان را با فرهنگ مناطق مختلف و کلمات و عبارات زیادی با لهجه کانادایی می شود.

تماشای کارتون انگلیسی برای تقویت لیسنینگ کودکان روش بسیار خوبی است.

5.  Bob the Builder ، کارتون انگلیسی برای تقویت لیسنینگ و جمله سازی

مجموعه انیمیشن “باب معمار” یکی دیگر از کارتون هایی است که به دلیل به کار بردن جملات ساده و کوتاه برای تقویت مکالمه و لیسنینگ کودکان بسیار مناسب است.

در این مجموعه کارتون ماجراهایی که برای باب و گروه ماشین هایش در طی انجام فعالیت های ساهتمانی اتفاق می افتد را روایت میکند و علاوه بر تقویت جمله سازی و کمک به افزایش مهارت لیسنینگ کودکان، آنها را به حل مسائل با انجام کار گروهی نیز دعوت میکند.

6. Sesame Street ، کارتون انگلیسی برای تقویت لیسنینگ به همراه موسیقی

سسمی استریت یک مجموعه سریالی است که با شخصیت های رنگارنگ و موسیقی های جذاب به آموزش کودکان می پردازد. سیر  داستانی این مجموعه کارتون بسیار جالب و زیباست. از طریق Sesame Street کودکان به خوبی می توانند واژه های پایه زبان انگلیسی را به خاطر بسپارند.

 

پیشنهاد مطالعه :

معرفی 10 کارتون انگلیسی برای تقویت لیسنینگ برای سطح متوسط و فرا متوسط

اکنون که با بهترین کارتون هایی که برای تقویت لیسنینگ در سطح مبتدی آشنا شده اید، نوبت به معرفی کارتون ها و انیمیشن هایی میرسد که کمی اصطلاحات پیچیده تری دارند و برای تقویت لیسنینگ در سطح متوسط و بالاتر بسیار یاده آل می باشند.

با تماشای این انیمیشن ها سرگرم می شوید و همزمان در کلاس آموزشی نیز شرکت می کنید!

1. Turning RED، کارتون انگلیسی برای تقویت لیسنینگ

انیمیشن زیبا و جذاب “قرمز شدن” که در سال 2022 توسط والت دیزنی و پیکسار منتشر شده است، روایت کننده داستان دختری به نام میلین است که در پی تجربه احساسات شدید به یک پاندای قرمز بزرگ تبدیل می شود.

بخش هایی از این انیمیشن زیبا دارای موسیقی است که به شما در به خاطر سپردن واژه ها با لهجه آمریکن کمک میکند. با تماشای این انیمیشن می توانید عبارات و اصطلاحات زیادی را یاد بگیرید.

2. The Willoughbys، یک کارتون انگلیسی برای تقویت لیسنینگ

انیمیشن جذاب ” خانواده ویلوبی ” یکی دیگر از کارتون هایی است که زبانی کاملاً واضح و قابل درک دارد. در طی داستان این انیمیشن و اتفاقات خنده داری که برای خانواده ویلوبی رخ میدهد، با کلمات به شکل گسترده ای بازی می شود. به همین دلیل تماشای این انیمیشن یک راه بسیار خوب برای تقویت لیسنینگ زبان آموزان می باشد.

3. Hotel Transylvania، مجموعه 4 کارتون انگلیسی برای تقویت لیسنینگ

قطعاً تا کنون چندین بار نام انیمیشن ” هتل ترانسیلوانیا ” به گوشتان خورده است. هتل ترانسیلوانیا از 1 تا 4 یک انیمیشن بسیار جذاب و دیدنی است که سرشار از عبارات جذاب و بامزه به زبان انگلیسی می باشد.

4. The Incredibles، بهترین کارتون انگلیسی برای تقویت لیسنینگ

انیمیشن زیبای “شگفت انگیزان 1 و 2” یک از بهترین انتخاب هایی است که در سطح متوسط می توانید برای تقویت لیسنینگ تماشا کنید. دیالوگ های این انیمیشن با سرعت نسبتاً بالاتری بیان می شوند. داستان این انیمیشن روایت کننده ماجراهایی است که برای یک خانواده با قدرت های ابرقهرمانی رخ میدهد.

5. Soul ، زیباترین کارتون انگلیسی برای تقویت لیسنینگ

انیمیشن فوق العاده زیبا و جذاب “روح” که در سال 2020 تولید شده است یکی از بهترین انتخاب هایی است که می توانید برای سرگرم شدن در کنار یادگیری اصطلاحات جالب داشته باشید.

داستان این انیمیشن مربوط به روح یک معلم موسیقی به نام جو گاردنر است که پس از مردن تلاش خود را میکند که به زمین و زندگی برگردد و در این راه با روح یک نوزاد که نمی خواهد به زمین بیاید همراه می شود.

6. Tangled 2010، کارتون انگلیسی برای تقویت لیسنینگ از والت دیزنی

انیمیشن زیبای ” گیسو کمند ” با ژانر کمدی/رمانتیک در سال 2010 توسط والت دیزنی منتشر شده است و روایت کننده داستانی متفاوت از راپونزل می باشد.

در این انیمیشن در کنار به کارگیری عبارات کاربردی متفاوت از ساختارهای گرامری متنوعی نیز استفاده شده است که برای درک و یادگیری آنها بهتر است این انیمیشن را حداقل 2 تا 3 بار تماشا کنید.

تماشای کارتون انگلیسی برای تقویت لیسنینگ یکی از بهترین راه ها می باشد.

7. Onward ، کارتون انگلیسی برای تقویت لیسنینگ لهجه آمریکن

داستان انیمیشن “به پیش” مربوط به ماجراهایی است که برای دو برادری رخ میدهد که می خواهند به کمک یادگیری جادو و طلسم یک بار بتوانند پدرشان را که پیش از تولد آنها مرده است را ببینند.

8.  Chicken Run، کارتون انگلیسی برای تقویت لیسنینگ با لهجه بریتیش

یکی از بهترین و پرهیجان ترین انیمیشن هایی که برای تقویت لیسنینگ با لهجه بریتیش می توانید تماشا کنید، انیمیشن ” فرار مرغی ” است. در این انیمیشن یک مرغ و خروس به نام راکی و جینجر برای فرار از مزرعه که یک اردوگاه کار اجباری است، نقشه میکشند.

9. Inside Out، زیباترین کارتون انگلیسی برای تقویت لیسنینگ

انیمیشن ” درون و بیرون ” یکی از پرطرفدارترین و زیباترین انیمیشن هایی است که در سال 2015 ساخته شده است و می تواند به عنوان یکی از شاهکارهای والت دیزنی و پیکسار تلقی شود.

ماجرای این انیمیشن مربوط به اتفاقاتی است که درون سر سخصیت “رایلی” برای احساسات مختلف او مانند شادی، غم، خشم و تنفر رخ میدهد.

10. COCO ، کارتون انگلیسی برای تقویت لیسنینگ به همراه موسیقی

انیمیشن موزیکال “کوکو” روایت کننده اتفاقاتی است که برای یک پسر نوجوان مکزیکی به نام میگل اتفاق می افتد که علی رغم مخالف خانواده اش، رویای نوازنده شدن دارد. از آنجایی که سرعت بیان کلمات و عبارات در این انیمیشن پایین است یک انتخاب مناسب برای تقویت لیسنینگ شما می باشد.

 

پیشنهاد مطالعه :

کلام پایانی

قطعاً انیمیشن ها و کارتون های زیادی برای تقویت لیسنینگ وجود دارد. در این مطلب ما بهترین ها و زیباترین ها را به شما معرفی کردیم. از دیگر کارتون انگلیسی برای تقویت لیسنینگ  که می توانید تماشا کنید عبارتند از :

 1. Finding Dory (در جستجوی دوری)
 2. Back to the Outback (بازگشت به صحرای استرالیا)
 3. Frozen (یخ زده)
 4. Shrek (شرک)
 5. Moana (موانا)
 6. Zootopia (زوتوپیا)
 7. Despicable Me (من نفرت انگیز)
 8. How to Train Your Dragon (چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم)
 9. Loving Vincent (وینسنت بامحبت)
 10. Klaus (کلاوس)
 11. The Wild Thornberrys (خانواده تورنبری)
 12. 2023 trolls band together (ترول ها)
 13. The Jungle Book 2016 (کتاب جنگل)
 14. Captain Underpants (کاپیتان زیرشلواری)
 15. Cloudy With a Chance of Meatballs (ابری با احتمال بارش کوفته قلقلی ۲)
 16. Cinderella (سیندرلا)
 17. Kung Fu Panda (پاندای کنگفوکار)
 18. Aladdin (علاءالدین)
 19. The Super Mario Bros (برادران سوپر ماریو)
 20. Raya and the Last Dragon (رایا و آخرین اژدها)
 21. Luca (لوکا)
 22. The Lion King (شیر شاه)
 23. Finding Nemo (در جستجوی نمو)
 24. Rise of the Guardians (ظهور نگهبانان)

“امیدواریم که مطالعه این مطلب برای شما سودمند واقع شود. باتشکر از همراهی شما.”

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *