دسته‌بندی نشده

معرفی 20 کارتون انگلیسی برای تقویت زبان بزرگسالان

کارتون انگلیسی برای تقویت زبان بزرگسالان تنوع بالایی دارد.

کارتون انگلیسی برای تقویت زبان بزرگسالان چه تاثیری دارد؟ آموزش زبان انگلیسی از پایه برای بزرگسالان با کمک انیمیشن و فیلم امکان پذیر است؟ بهترین فیلم انگلیسی برای تقویت زبان نوجوانان و بزرگسالان چیست؟ بهترین کارتون انگلیسی برای تقویت زبان بزرگسالان کدام اند؟ و …

بدیهی است که تنها شرکت کردن در کلاس مکالمه زبان انگلیسی و دوره فشرده زبان انگلیسی برای کسب مهارت در این زمینه کافی نیست و شما به طور مداوم باید خودتان را با روش های مختلفی به چالش بکشید و سرگرمی های روزمره خود را با زبان انگلیسی انجام دهید.

تماشای کارتون انگلیسی برای تقویت لیسنینگ، گوش دادن به موسیقی ها و بهترین پادکست آموزش زبان انگلیسی، تماشای فیلم و سریال به این زبان و …  از بهترین راه هایی است که می توانید انتخاب کنید.

تماشای کارتون انگلیسی برای تقویت زبان بزرگسالان چه مزایایی دارد؟

 • کارتون ها و انیمیشن ها علاوه بر سرگرم کننده بودن دارای داستانی ساده و روان می باشند و برای شروع یادگیری زبان گزینه بسیار مناسبی هستند.
 • عبارات و اصطلاحاتی که در کارتون ها بیان می شود تخصصی و پیچیده نیست و شما را سردرگم نمیکند.
 • از آنجایی که گروه سنی هدف انیمیشن، کودکان هستند، سرعت مکالمه در آنها پایین تر از فیلم و سریال است و به تقویت مهارت شنیداری شما کمک میکند.
 • تماشای کارتون انگلیسی برای تقویت زبان بزرگسالان به یادگیری صحیح تلفظ کلمات و آواها کمک میکند.
 • با کمک انیمیشن ها می توانند جملات و واژگان کاربردی را یاد بگیرید.

انواع کارتون انگلیسی برای تقویت زبان بزرگسالان را چگونه تماشا کنیم؟

بدیهی است که روش تماشای کارتون و انیمیشن به قصد یادگیری با تماشای کارتون برای سرگرمی باید متفاوت باشد. تماشای انواع کارتون انگلیسی برای تقویت زبان بزرگسالان زمانی موثر است که به نکات زیر توجه داشته باشید:

 • اگر در سطح مبتدی قرار دارید، ابتدا یک بار کارتون را با زیرنویس فارسی تماشا کنید.
 • اگر در سطح متوسط قرار دارید، بار اول کارتون را به همراه زیرنویس انگلیسی تماشا کنید.
 • اگر مبتدی هستید، بار دوم کارتون را با زیرنویس انگلیسی و دفعات بعد بدون زیرنویس تماشا کنید.
 • تماشای کارتون انگلیسی برای تقویت زبان بزرگسالان در سطح متوسط برای بار دوم به بعد بدون زیرنویس باشد.
 • هر انیمیشن و کارتون را حداقل سه بار تماشا کنید.
 • قسمت های مختلف انیمیشن را متوقف کنید و جملات کوتاه آن را با صدای بلند چندین بار تکرار کنید.
 • کلماتی که معنی آنها را متوجه نمی شوید یادداشت کرده و با کمک دیکشنری معنی کنید.
 • از کلمات و عباراتی که برایتان جدید است یادداشت برداری کرده و آنها را تمرین کنید.
 • خلاصه نویسی از داستان انیمیشن پس از پایان آن یکی از راه هایی است که به تقویت مهارت نوشتاری شما کمک میکند.

معرفی 20 کارتون انگلیسی برای تقویت زبان بزرگسالان

انیمیشن و کارتون های زیادی وجود دارد که شما می توانید برای تقویت مهارت های خود آنها را تماشا کنید. در این مطلب از آموزشگاه زبان حریری به معرفی 20 مورد از بهترین و زیباترین ها در این حوزه می پردازیم.

1. The Simpsons ، بهترین کارتون انگلیسی برای تقویت زبان بزرگسالان

سیمپسون ها از انواع کارتون انگلیسی برای تقویت زبان بزرگسالان است.

تماشای کارتون سیمپسون ها برای افرادی که در سطح متوسط و پیشرفته قرار دارند یکی از بهترین انتخاب ها می باشد. این کارتون ماهیت کمدی اجتماعی و فرهنگی دارد، به همین دلیل سیر داستانی آن برای بزرگسالان نیز جذاب و دیدنی است.

2. Martha Speaks ، کارتون انگلیسی برای تقویت زبان سطح مبتدی

یکی از بهترین انتخاب هایی است که می توانید برای شروع یادگیری زبان با کمک کارتون و انیمیشن داشته باشید. داستان این کارتون مربوط به سگی است که به واسطه خوردن یک سوپ جادویی توانایی صحبت کردن پیدا میکند.

هدف ساخت Martha Speaks آموزش لغات جدید است. در هر قسمت از این کارتون چند کلمه جدید آموزش داده می شود و علاوه بر تکرار آن در تمامی دیالوگ ها، در ابتدا و انتهای کارتون نیز مرور می شوند. بنابراین با تماشای هرقسمت شما چند لغت جدید یاد میگیرید.

3. Arthur ، کارتون انگلیسی برای تقویت زبان بزرگسالان و نوجوانان

مجموعه کارتون  Arthur که از سال 1996 تا کنون در حال پخش است در رابطه با اتفاقاتی است که برای آرتور و دوستانش در حین انجام ماموریت های کارآگاهی رخ میدهد. این مجموعه کارتون آمریکایی-کانادایی است و تاکنون بیش از 250 قسمت از آن ساخت شده است.

4. Rick and Morty ، زیباترین کارتون انگلیسی برای تقویت زبان بزرگسالان

از انواع کارتون انگلیسی برای تقویت زبان بزرگسالان است.

ریک یک دانشمند است که به همراه نوه اش مورتی به سفرهای عجیب و غریب می رود و در این راه اتفاقات زیادی رخ میدهد. Rick and Morty ماهیت علمی – تخیلی دارد و در آن واحد ظنز نیز می باشد. تماشای این کارتون برای افرادی که سطح زبان آنها متوسط و پیشرفته است مناسب می باشد.

5. Word Girl ، کارتون انگلیسی برای تقویت زبان بزرگسالان از پایه

کارتون زیبای Word Girl نیز در راستای آموزش لغات و کاربرد آنها تولید شده است. شخصیت اصلی این کارتون یک دختر ابرقهرمان است که با شخصیت های بد داستان مبارزه میکند و سلاح او در مبارزه، قدرت کلمات است.

6. South Park ، کارتون برای تقویت زبان بزرگسالان

شروع ساخت کارتون ” پارک جنوبی ” از سال 1997 بوده است و  دارای سطح زبان فرامتوسط و پیشرفته می باشد. هدف ساخت این کارتون بررسی ماسئل سیاسی و اجتماعی در قالب طنز و کمدی می باشد. به همین دلیل تماشای آن برای بزرگسالانی که به مسائل سیاسی علاقمند هستند، جذاب می باشد.

7. Phineas and Ferb ، کارتون انگلیسی برای تقویت زبان بزرگسالان

دو برادر به نام فینس و فرب در طی گذراندن تعطیلات تابستانی خود به انجام کارهای علمی عجیب و غریب می پردازند و در این راخ اتفاقات جالبی برای آنها رخ میدهد. برخی کلمات که در تمام قسمت های این کارتون چندین بار تکرار می شوند و به همین دلیل برای یادگیری لغات جدید بسیار مناسب است.

8. Futurama ، بهترین کارتون انگلیسی برای تقویت زبان بزرگسالان

Futurama از انواع کارتون انگلیسی برای تقویت زبان بزرگسالان است.

کارتون فوتوراما یکی از زیباترین کمدی های علمی – تخیلی می باشد که از سال 1999 تا کنون در حال ساخت و پخش است و موضوع اصلی آن سفرهای مجراجویانه فضایی می باشد. سطح زبان این مجموعه کارتون متوسط می باشد.

9. Family Guy ، کارتون جدید انگلیسی برای تقویت زبان سطح متوسط

کارتون ” مرد خانواده ” یک کمدی خانوادگی است که سرشار از شوخی های طنز و تلخ در رابطه با مسائل اجتماعی می باشد. در این کارتون داستان های یک خانواده به نام گریفین ها دنبال می شود. تماشای کارتون مرد خانواده سرگرم کننده و آموزنده است.

10.  Inspector Gadget ، کارتون برای تقویت زبان انگلیسی بزرگسالان

کمتر کسی است که کارآگاه گجت و داستان های او را نشناسد. تماشای این کارتون سریالی که به بررسی اتفاقات جالبی که برای کارآگاه دست و پا چلفتی به نام گجت می افتد بسیار سرگرم کننده است. از طرف دیگر سطح زبان این کارتون پیشرفته می باشد و به یادگیری شما کمک بزرگی میکند.

11.  American Dad ، انواع کارتون انگلیسی برای تقویت زبان بزرگسالان

یکی دیگر از کارتون های کمدی زیبایی که با داشتن طنز سیاه به بررسی مسائل اجتماعی مختلف می پردازد، کارتون ” پدر آمریکایی ” است. داستان هایی که در این کارتون برای خانواده سمیت اسمیت رخ میدهد برای نوجوانان و بزرگسالان می تواند سرگرم کننده و جالب باشد.

12.  Bob’s Burgers ، کارتون انگلیسی برای تقویت زبان متوسط

برگرهای باب از انواع کارتون انگلیسی برای تقویت زبان بزرگسالان است.

” برگرهای باب ” یک کمدی موزیکال و خانوادگی است که روایت کننده اتفاقاتی است که برای خانواده بلچر رخ میدهد. طنز به کار رفته در این کمدی بسیا دلنشین است و برای زبان آموزان در سطح متوسط انتخاب مناسبی می باشد.

13.  The Venture Bros ، کارتون انگلیسی برای تقویت زبان بزرگسالان

کارتون ” برادران سرمایه گذار ” یک کارتون اکشن، ماجراجویی و ابرقهرمانی است که از سال 2003 تا 2018 قسمت های مختلفی از آن تولید شده است.شخصیت اصلی این مجموعه کارتون دو برادر به نام های هانک و دین می باشند. تماشای این کارتون برای زبان آموزان سطح پیشرفته مناسب است.

14.  Final Space ، کارتون برای تقویت زبان انگلیسی

Final Space یا ” فضای نهایی ” در رابطه با داستان هایی است که برای یک افسز فضایی به نام گری فایگن رخ میدهد. این کارتون که از سال 2018 تا 2021 تولید شده است یک کمدی ماجراجویی و علمی – تخیلی است. سطح زبان این کمدی، متوسط می باشد.

15.  Metalocalypse ، کارتون انگلیسی برای تقویت زبان پیشرفته بزرگسالان

” متالوکالیپس ” یک کمدی موسیقی می باشد که برای بزرگسالانی مناسب است که به موسیقی متال و کمدی سیاه علاقمند هستند. در در این کارتون داستان یک گروه موسیقی به نام ” دت‌کلوکالیپس ” دنبال می شود که به عنوان یکی از نیروهای قدرتمند در دنیا نیز شناخته می شوند.

16.  The Ren & Stimpy Show ، بهترین کارتون انگلیسی برای تقویت زبان

نمایش رن و استیمپی از انواع کارتون انگلیسی برای تقویت زبان بزرگسالان است.

” نمایش رن و استیمپی “یک مجموعه کارتون قدیمی است که از سال 1991 تا 1996 تولید شده است و دارای سطح زبان متوسط می باشد. طنزی که در این کارتون کمدی به کار رفته است دارای سبک هنری خاص و متناسب با فرهنگ پاپ می باشد. در این کارتون داستان هایی که برای دو شخصیت متفاوت ” رن هوک ” و ” استیمپی جی کت ” رخ میدهد، دنبال می شود.

17.  Teen Titans ، کارتون انگلیسی برای تقویت زبان نوجوانان  و بزرگسالان

Teen Titans یا ” تیتان های نوجوان ” از سال 2003 تا 2006 با ژانر اکشن ساخته شده است و یک کارتون ابرقهرمانی می باشد. تماشای این کارتون برای آن دسته از زبان آموزانی که در سطح پیشرفته قرار داشته و علاقمند به داستان های ابرقهرمانی و اکشن هستند، مناسب می باشد.

18.  She-Ra and the Princesses of Power ، کارتون برای تقویت زبان

کارتون زیبای “” شی را و شاهزاده خانم های قدرت ” با ماهیت فانتزی و علمی از سال 2018 تا 2020 تولید شده است. تماشای این کارتون برای زبان آموزان سطح پیشرفته مناسب است. در این داستان شی را که یک قهرمان است به جمع دوستانش می پیوندد که با شخصیت های شرور مبارزه کند.

19.  The Amazing World of Gumball ، کارتون برای تقویت زبان انگلیسی  بزرگسالان

The Amazing World of Gumball یا ” دنیای شگفت انگیز گامبال ” یک کارتون کمدی و فانتزی می باشد که در رابطه با یک خانواده عجیب و غریب به نام Wattersons می باشد. اگر در سطح مبتدی تا متوسط قرار دارید، تماشای این کارتون برای شما مناسب می باشد.

20.  Home Movies ، کارتون انگلیسی برای تقویت زبان بزرگسالان

کارتون ” فیلم های خانگی ” از سال 1999 تا 2004 در ژانر کمدی تولید شده است و دارای سطح زبان متوسط می باشد. در این کارتون داستان های مربوط به زندگی روزمره یک گروه کودک و نوجوان که استایل هنری خاص خودشان را دارند، روایت می شود.

کلام پایانی

دنیای کارتون و انیمیشن بسیار وسیع و گسترده می باشد و قطعاً یکی از بهترین منابعی است که شما می توانید برای تقویت مهارت های خود در مسیر یادگیری زبان انگلیسی به آنها تکیه کنید.

به یاد داشته باشید که برای یادگیری اصولی و حرفه ای زبان انگلیسی نباید تنها به یک نوع از منابع آموزشی تکیه کنید. بنابراین توصیه می کنیم که در کنار تماشای کارتون و انیمیشن، استفاده از کتاب ها، موسیقی، نرم افزارهای آموزشی و شرکت در کلاس ها را فراموش نکنید.

مطالعه مطالب دیگر آموزشگاه زبان حریری از جمله موارد زیر نیز می تواند برای شما مفید و سودمند واقع شود :

” باتشکر از همراهی شما عزیزان “

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *