دسته‌بندی نشده

مدت زمان یادگیری زبان انگلیسی ( از صفر تا ۱۰۰ )

مدت زمان یادگیری زبان انگلیسی چقدر است؟

مدت زمان یادگیری زبان انگلیسی چقدر است؟ این سوال اولین سوالی است که ذهن هر زبان آموزی را مشغول میکند. مدت زمان یادگیری زبان انگلیسی زمانی اهمیت خود را نشان میدهد که شما برای یک هدف خاص مانند مهاجرت، کسب یک موقعیت شغلی و … به دنبال یادگیری زبان هستید.

به طور کلی می توان گفت که مدت زمان یادگیری زبان انگلیسی از صفر تا 100 به عوامل مختلفی مانند منابع آموزشی شما، نوع کلاس ها و دوره های آموزشی که شرکت می کنید، میزان ساعت مطالعه شما و … بستگی دارد. برای آشنایی بیشتر با این عوامل تا انتها همراه ما بمانید.

مدت زمان یادگیری زبان انگلیسی از صفر به چه عواملی وابسته است؟

1.     سن و سال :

اولین عاملی که می تواند در کوتاه یا بلند شدن مدت زمان یادگیری زبان انگلیسی موثر باشد، سن زبان آموز است. بدیهی است که هرچه سن شما کمتر باشد، انعطاف پذیری مغز شما در برابر یادگیری بیشتر است.

بنابراین می توان گفت که زمان یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان نسبت به بزرگسالان کمتر است. به همین دلیل این روزها شاهد افزایش تمایل خانواده ها برای زبان آموزی کودکانشان از سنین پایین هستیم.

2.     میزان انگیزه و استعداد:

مدت زمان یادگیری زبان انگلیسی با میزان انگیزه شما برای یادگیری رابطه عکس دارد. هرچه انگیزه بیشتری داشته باشید، تلاش بیشتری نیز خواهید کرد و در طول روز زمان بیشتری را به آموزش اختصاص می دهید و در مدت زمان کمتری به نقطه اوج خود می رسید.

به همین دلیل است که مدت زمان یادگیری زبان انگلیسی برای مهاجرت نسبت به مدت زمان یادگیری زبان انگلیسی به صورت تفریحی و … کوتاه تر است. در این رابطه از استعداد نیز نباید غافل شد. به طور کلی برخی از افراد نسبت به سایرین از مهارت و استعداد یادگیری بیشتری برخوردارند.

مدت زمان یادگیری زبان انگلیسی به منابع آموزشی وابسته است.

3.     منابع آموزشی:

بدون شک یکی از مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر مدت زمان یادگیری زبان انگلیسی، نوع منابع آموزشی است که استفاده می کنید. به عنوان مثال زمانیکه شما در دوره فشرده زبان انگلیسی در کنار کلاس مکالمه زبان انگلیسی شرکت کنید، در مدت زمان کمتری به نقطه 100 میرسید.

بدیهی است که آموزش زبان انگلیسی از پایه برای بزرگسالان و کودکان به وسیله کتاب های سطح بندی شده و استفاده از دیگر منابع آموزشی کمکی مانند تماشای فیلم انگلیسی برای تقویت زبان نوجوانان یا گوش دادن به بهترین پادکست آموزش زبان انگليسي هریک زمان متفاوتی دارند.

پیشنهاد مطالعه:

4.     زمان و تلاش:

ار قدیم گفته اند که “هرچه بکاری همان را برداشت میکنی ” هرچقدر روزانه تلاش بیشتری داشته باشید و زمان بیشتری را صرف یادگیری زبان بکنید، در مدت کوتاه تری به مهارت های لازم دست می یابید.

5.     سابقه یادگیری زبان:

اگر پیش از یادگیری زبان انگلیسی یک زبان دیگر را آموخته باشید، از آنجایی که قبلاً با چالش های یادگیری زبان جدید روبه رو شده اید، مدت زمان یادگیری زبان انگلیسی برای شما کوتاه تر خواهد بود.

6.     محیط:

یکی دیگر از عوامل مهمی که در مدت زمان یادگیری زبان انگلیسی تاثیر بسیار زیادی می گذارد، میزان قرار گرفتن شما در محیط انگلیسی زبان است. اگر به طور منظم خود را در این محیط ها قرار دهید، فرصت های بیشتری برای تمرین آموخته های خود پیدا میکنید.

به همین دلیل است که گوش دادن به پادکست و موسیقی انگلیسی، تماشای فیلم و سریال، استفاده از اپلیکیشن های ارتباطی و … به طور مکرر و روزانه به تقویت مهارت های زبانی شما کمک بزرگی میکند.

مدت زمان یادگیری زبان انگلیسی برای مهاجرت چقدر است؟

مدت زمان یادگیری زبان انگلیسی به میزان انگیزه شما بستگی دارد.

مدت زمان یادگیری زبان انگلیسی برای مهاجرت در قدم اول به سطح زبانی شما بستگی دارد. بنابراین در ابتدا باید در یک آزمون تعیین سطح شرکت کرده و پس از آن براساس سطح زبانی که در آن قرار دارید در دوره های مختلف آموزشی شرکت کنید.

همانطور که گفتیم مدت زمان یادگیری زبان انگلیسی برای مهاجرت به دلیل داشتن انگیزه و همچنین شرکت در دوره های آموزشی فشرده کوتاه تر است.

پیشنهاد مطالعه:

چند سال طول میکشد تا مدرک زبان انگلیسی را بگیریم ؟

گرفتن مدرک آیلتس چه مدت طول میکشد؟ به طور کلی برای اینکه بدانید چندسال طول میکشد تا مدرک زبان انگلیسی را بگیریم، باید به سطح فعلی زبان انگلیسی خود، میزان تلاش و پشتکار، منابع و روش های یادگیری و نمره ای که به آن نیاز دارید توجه کرد.

  • اکثر افراد برای کسب نمره مورد نظرشان در آزمون آیلتس به 3 تا 6 ماه زمان نیاز دارند. البته این زمان برای برخی بیشتر است.
  • به عنوان مثال برای کسب نمره 5.5 در آزمون آیلتس، اگر در سطح زبان متوسط قرار داشته باشید، تقریباً 6 ماه زمان لازم است.
  • به عنوان مثالی دیگر برای کسب نمره 7 در آزمون آیلتس با سطح زبان پیشرفته، حدوداً به 3 ماه زمان نیاز دارید.

یادگیری زبان انگلیسی چقدر طول میکشد ؟

در پاسخ به این سوال که گرفتن مدرک زبان چند سال طول میکشد باید گفت که برای مدت زمان یادگیری زبان انگلیسی نمی توان هیچ معیار زمانی خاصی را در نظر گرفت.

زیرا همانطور که پیش تر گفتیم مدت زمان یادگیری زبان انگلیسی برای هر فرد با توجه به شرایط و اهدافش نسبت به فرد دیگری متفاوت است.

پیشنهاد مطالعه:

سریع ترین زمان یادگیری زبان انگلیسی چیست؟

طبق استاندارد جهانی CERF یادگیری زبان انگلیسی به 6 سطح C2,C1,B2,B1,A2,A1 تقسیم می شود. برای اطلاع از سریع ترین زمان یادگیری زبان انگلیسی، توجه شما را به مدت زمان میانگین مطالعه ای که وبسایت کمبریج برای دریافت هریک از سطوح فوق مشخص کرده است، معطوف میکنیم.

مدت زمان یادگیری زبان انگلیسی به سن و سال ربط دارد.

  • سطح (مقدماتی) A1 – Elementary : 90 الی 100 ساعت مطالعه
  • سطح (پیش متوسط) A2 – Pre-Intermediate : 180 الی 200 ساعت مطالعه
  • سطح (متوسط) B1 – Intermediate : 350 الی 400 ساعت مطالعه
  • سطح (فوق متوسط) B2 – Upper-Intermediate : 500 الی 600 ساعت مطالعه
  • سطح (پیشرفته) C1 – Advanced : 700 الی 800 ساعت مطالعه
  • سطح (فوق پیشرفته) C2 – Proficiency : 1000 الی 1200 ساعت مطالعه

لازم به ذکر است که ساعات ذکر شده مربوط به یادگیری اصولی زبان و کلیه گرامر و قواعد آن است. اما ممکن است شما برای تسلط به زبان انگلیسی برای استفاده در زندگی روزمره خود به مدت زمان کمتر یا بیشتری نیاز داشته باشید.

زمان یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان چقدر است؟

همانطور که قبلا گفتیم مدت زمان یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان نسبت به بزرگسالات کمتر است. دنیای کودکان فارغ از دغدغه و مشکلات است. بنابراین آنها ذهن آزادتری برای دریافت آموخته های جدید دارند.

از طرف دیگر امروزه روش های آموزشی مختلفی وجود دارد که با بازی و سرگرمی همراه است. بنابراین کودکان شما به راحتی می توانند در کنار سرگرم شدن و بازی های هیجانی به مهارت های زبانی دست پیدا کنند.

کلام پایانی

بنابراین دریافتیم که مدت زمان یادگیری زبان انگلیسی به عوامل مختلفی از جمله انگیزه، سابقه زبانی، منابع در دسترس و زمان و تلاشی که صرف یادگیری می‌شود، بستگی دارد.

به طور کلی، اکثر افراد برای رسیدن به سطح مکالمه متوسط ​​به 6 تا 12 ماه مطالعه و تمرین منظم نیاز دارند. با این حال، این  تنها یک تخمین است و  می‌تواند  برای افراد مختلف بسیار متفاوت باشد.

برخی از افراد ممکن است فقط در عرض چند ماه زبان انگلیسی را به طور روان صحبت کنند، در حالی که برخی دیگر ممکن است به سال‌ها مطالعه و تمرین نیاز داشته باشند.

مهم‌ترین نکته در این مسیر ثابت قدمی و انگیزه است.  اگر هر روز زبان انگلیسی را تمرین کنید و برای رسیدن به اهدافتان تلاش کنید، می توانید در کمترین زمان ممکن به سطح دلخواه خود در زبان انگلیسی برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *