دوره های زبان فرانسه

برای یادگیری زبان فرانسه از کجا شروع کنیم؟


برای یادگیری زبان فرانسه از کجا شروع کنیم؟

برای یادگیری زبان فرانسه از کجا شروع کنیم ؟ این سوال برای آن دسته از افرادی که قصد شروع یادگیری زبان فرانسه را دارند، پیش می آید. با توجه به منابع آموزشی گسترده ای که برای آموزش  در دوره زبان فرانسه وجود دارد؛ ممکن است زبان آموزی که در ابتدای راه قرار دارد دچار سردرگمی شود. زبان فرانسه یکی از شش زبان رسمی سازمان ملل و پس از زبان انگلیسی، پرطرفدارترین زبان برای یادگیری است.

با توجه به گسترده شدن ارتباطات در دنیای امروز نیاز به یادگیری زبان های پر گویشوری مثل فرانسوی ضروری است. اگر به زبان فرانسوی علاقه مندید ولی نمی دانید آن را از کجا شروع کنید؛ در ادامه با ما همراه باشید. در این مقاله قصد داریم ۷ راهکار مناسب مثل جهت شروع و یادگیری زبان فرانسه را ارائه دهیم تا در مسیر آموزش و یادگیری شما را یاری دهیم.

 

بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان

آموزش زبان انگلیسی از پایه برای بزرگسالان

آموزش زبان انگلیسی برای کودکان

آموزش زبان آلمانی آنلاین با کیفیت بالا

یادگیری زبان فرانسه از صفر | گام به گام

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی برای بزرگسالان

بهترین کتاب برای شروع زبان فرانسه

 

 

روش های یادگیری زبان فرانسه

قبل از بررسی راهکارهای مناسب یادگیری زبان فرانسه باید روش فراگیری این زبان را انتخاب کنیم. به طور کلی دو روش خود آموز و شرکت در کلاس و دوره های حضوری یا آنلاین زبان فرانسوی وجود دارد که انتخاب هرکدام از این روش ها به شما بستگی دارد. باید بدانید که افرادی که قصد دارند یادگیری به صورت خود آموز را انتخاب کنند مسیر دشواری پیش رو داشته و نیاز به سعی و تلاش فراوانی نسبت به زبان آموزانی که در کلاس آموزش فرانسه شرکت می کنند دارند.

البته لازم به ذکر است که اگر با زبان هایی مثل پرتغالی، اسپانیایی و ایتالیایی که در خانواده زبان های رومی قرار می گیرند آشنایی داشته باشید، فراگیری زبان فرانسوی برای شما راحت تر است. در ادامه به بررسی ۷ راهکار برای پاسخگویی به پرسش برای یادگیری زبان فرانسه از کجا شروع کنیم؟ می پردازیم:

1. هدف خود از یادگیری زبان فرانسه را مشخص کنید

داشتن انگیزه برای یادگیری زبان فرانسوی مستلزم هدفی مشخص و دلیلی قانع کننده است. برای مثال، موقعیت شغلی مناسبی که با یادگیری زبان فرانسه ایجاد می شود؛ می تواند یک هدف باشد یا مهاجرت و اقامت در کشور فرانسه، تحصیل در دانشگاه سوربن و… هدفمند بودن شما، انگیزه لازم برای ادامه سرسختانه یادگیری این زبان را فراهم می کند؛ زیرا یادگیری زبان جدید با چالش های مختلفی همراه است که یک دلیل محکم، سبب خستگی ناپذیری شما خواهد شد.

برای یادگیری زبان فرانسه از کجا شروع کنیم

اولین پاسخ برای پرسش برای یادگیری زبان فرانسه از کجا شروع کنیم؟ تعیین هدف است.

2. برنامه ریزی کنید

برای تسلط هرچه بهتر بر زبان فرانسوی نیازمند برنامه ریزی مناسب جهت تمرین و مطالعه هستید. اگر هدفی که برای خود معین کرده اید دارای زمان مشخصی است، باید این برنامه ریزی را طبق هدف خود انجام دهید. برای مثال؛ برای تسلط نسبی در حدود دو الی سه ماه شما به ۸ تا ۱۴ ساعت مطالعه در روز نیاز دارید. برنامه ریزی کنید که چند ساعت را به مطالعه لغات بپردازید؛ چقدر از زمان خود را به خواندن متن و گوش دادن پادکست های فرانسوی اختصاص دهید و چه اندازه به بیان کردن مکالمات ساده این زبان با صدای بلند بپردازید.

3. از یک دیکشنری فرانسوی استفاده کنید

خرید یک دیکشنری از اولین مراحل یادگیری زبان فرانسه است تا هنگام مواجه شدن با لغات جدید، ظرف چند ثانیه معنی آن را متوجه شوید. دیکشنری های Collins Robert French Dictionary و Usborne Beginner’s French Dictionary، دو فرهنگ لغت مناسب برای شروع یادگیری زبان فرانسه هستند. البته وبسایت و اپلیکیشن های فراوانی وجود دارند که به عنوان دیکشنری عمل می کنند پس به خود سخت نگیرید!

4. از اینترنت به عنوان یک منبع آموزشی در دسترس استفاده کنید

استفاده از تکنولوژی در یادگیری زبان، علاوه بر دسترسی و کاربری ساده، می تواند در روند یادگیری به شما کمک کند. یوتیوب یک اپلیکیشن مناسب با فیلم های آموزشی بی شمار در رابطه با زبان فرانسه است که هر فرد مبتدی به راحتی می تواند از آن ها استفاده کند. گوش دادن به موسیقی و پادکست های فرانسوی رایگان نیز، یکی از بهترین راه ها برای شروع و تقویت زبان فرانسوی است که وبسایت های مختلف این امکان را برای علاقه مندان به یادگیری این زبان فراهم آورده اند.

 

زبان آلمانی بهتر است یا فرانسوی؟

بازی برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان

بهترین روش حفظ لغات آلمانی

بهترین کانال یوتیوب برای یادگیری زبان آلمانی

کتاب های زبان انگلیسی به ترتیب سطح برای نوجوانان

آموزشگاه زبان آلمانی در کرج

بهترین روش یادگیری زبان آلمانی در منزل

آموزشگاه زبان فرانسه در کرج

 

5. جنسیت کلمات را به خاطر بسپرید

از آن جایی که اسامی، اشیا و کلمات در زبان فرانسوی دارای جنسیت مذکر و‌ مونث هستند، یادگیری و به خاطر سپردن آن ها ممکن است کمی دشوار باشد.  برای مثال کلمه Cheval به معنی اسب مذکر و jumnet به معنی اسب مونث می باشد! پشت اکثر جنسیت اشیا در این زبان منطقی وجود ندارد. برخی اسامی همواره مذکر و برخی همواره مونث هستند و حتی برخی با توجه به جنس های مختلف معانی متفاوتی خواهند داشت؛ برای مثال کلمه livte در جنسیت مذکر به معنی کتاب و در جنسیت مونث به معنی پوند است.

بسیاری از اسامی مذکر را می توان با حرف انتهایی کلمه تشخیص داد. عامل کمک کننده دیگری در به خاطر سپاری جنسیت کلمات دسته بندی های مختلفی است که جنسیت کلمات را مشخص می کنند. برای مثال نام فلزات، نام درخت ها، نام واحد های اندازه گیری، نام رنگ ها، نام زبان ها و نام کلماتی که ریشه انگلیسی دارند، دارای جنسیت مذکر هستند و اسامی ماشین ها، مشاغل و اسامی موضوعات درسی مدرسه در دسته مونث قرار می گیرند.

برای یادگیری زبان فرانسه از کجا شروع کنیم

از آن جایی که اسامی، اشیا و کلمات در زبان فرانسوی دارای جنسیت مذکر و‌ مونث هستند، یادگیری و به خاطر سپردن آن ها ممکن است کمی دشوار باشد.

6. خود را در زبان فرانسوی غرق کنید

مواجه شدن هرچه بیشتر با کلمات و عبارات فرانسوی به شما در به خاطر سپردن و یادگیری زبان فرانسه کمک می کند. در واقع شما باید این زبان را به بخشی از زندگی روزمره خود تبدیل کنید تا تکرار و ثبات آن موجب پیشرفت شما در روند یادگیریتان شود. برای مثال:

  • به انگلیسی فکر کنید و در مقابل آینه با خود صحبت کنید.
  • بر روی اشیا موجود در خانه برچسب گذاری کنید و جنسیت آن ها را با رنگ کاغذ مشخص کنید. برای مثال جنس مذکر را با رنگ کاغذ نارنجی و مونث را سبز نشان دهید.
  • تابلو های مختلف، بنر و پوسترهای موجود در خیابان ها را به فرانسوی ترجمه کنید.
  • لیست مایحتاج روزانه خود را به فرانسوی بنویسید.

7. فیلم و انیمیشن های فرانسوی تماشا کنید

فیلم و انیمیشن های مختلفی وجود دارد که می توانید در زمان استراحت و بیکاری خود، به تماشای آن ها بپردازید تا هم سرگرم شوید و هم یاد بگیرید. بهترین روش برای یادگیری زبان فرانسه با استفاده از فیلم، این است که ابتدا آن را با زیرنویس فارسی ببینید، بار دوم با زیرنویس فرانسوی و بار سوم بدون زیرنویس مشاهده کنید. البته تکرار هرکدام از این مراحل به خود شما بستگی دارد.

کلام آخر

در این مقاله به بررسی پاسخ های مناسب برای پرسش برای یادگیری زبان فرانسه از کجا شروع کنیم؟ پرداختیم و ۷ راهکار برای شروع و تقویت این زبان به شما معرفی کردیم. برای یادگیری هرچه بهتر فرانسوی علاقه و اعتماد به نفس مهم ترین شرط است. یادگیری این زبان علاوه بر ایجاد فرصت های شغلی و تحصیلی برای شما، جهان بینی و نگرش شما را توسعه و رشد خواهد داد. برای اطلاعات بیشتر درباره این زبان می توانید به مقاله ۱۰ دلیل برای یادگیری زبان فرانسه و تقویت زبان فرانسه مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *